Čím vykouzlit dokonalé obočí?

Čím vykouzlit dokonalé obočí?

Po dlouhé době se hlásím s dalším příspěvkem, moji milí!

 

Hned ze startu bych chtěla zmínit, že jsem byla za poznáním v Norsku, kde jsem samozřejmě prošmejdila všechny MAC obchody a vychytala jsem i první den uvedení letošní vánoční kolekce, Magic of the night. Mimo to jsem ale, v rámci své profesní deformace, pozorovala makeupy, které jsem míjela na ulici. A teda, Češky, máme co dohánět !  Téměř každá slečna nebo paní, které jsem na ulici potkala, byly krásně nalíčené, všem to moc slušelo a bylo znát, že se toho nebojí. Co bych ale ráda vyzdvihla, bylo obočí. Perfektní, dokonalé obočí, přirozeně upravené a přizpůsobené tváři, měla snad každá žena, na kterou jsem se podívala. Protože u nás, podle toho co vídám, je to zjevně pořád ještě dost opomíjené téma, dovolte mi prosím, abych o něm pronesla pár moudrých slov!

Obočí je rám pro oko. Každý obraz vynikne lépe ve správně a vkusně zvoleném rámu. Tak už prosím zapomeňte na uzoučké čárky někde v půlce čela a dovolte tomu skromnému porostu plnit konečně svou estetickou funkci. Neříkám, že se máte inspirovat rovnou Brežněvem, nebo Fridou, (ačkoli byla jistě nádherná žena, ne každá z nás touží mít místo dvou obočí jen jedno dlouhé), inspirujte se samy sebou. Už jsem několikrát zmiňovala, že díky bohu se ke slovu konečně dostala přirozená krása a budu to omílat pořád a pořád dokola, dokud to bude potřeba. V tomto směru poděkujme Vesmíru, že nám seslal topmodelku Caru Delevigne, která je naprostou královnou obočí a mimo to ještě navíc nádherná bytost, věřím že nejen vně, ale i uvnitř :-)

Cara Delevigne

Cara Delevigne

 

O tom, jak zjistit správný tvar svého obočí, toho byly popsány stohy virutálního papíru a potištěny hromady stránek Bravíčka a TopDívky, určitě už jste o tom všechny slyšely, ale pro jistotu přikládám ilustrační obrázek:

Jak určit správný tvar obočí Zdroj: Pinterest

Jak určit správný tvar obočí
Zdroj: Pinterest

Pro určení toho správného tvaru vám dobře poslouží štětec, dlouhá tužka, nebo špejle. Zvolený předmět přiložíte jedním koncem ke chřípí nosu a druhým koncem určíte, kde má vaše obočí začínat, končit, a kde by se měl lámat. Tyhle body vzniknou na místech, kde se váš ukazatel protne s obočím (nebo jeho imaginární linií) po propojení nejprve s vnitřním koutkem oka, poté vnějším a nakonec se zorničkou. Snadné, že? Teď už stačí obočí vytrhat, nebo naopak dokreslit tam, kde je to potřeba. Ta první varianta je snadná, k té vám postačí odvaha, vytrvalost a pinzeta. O té druhé variantě si toho povíme trochu víc.

Možností, jak si dokreslit obočí do požadovaného tvaru, nebo jej jen zvýraznit, je nepřeberné množství. Já vám už tradičně přiblížím produkty od MAC, jednoduše proto, že jsou nejlepší a proto, že jim nejvíc rozumím a mám je vyzkoušené.

MAC v posledním roce svou nabídku produktů, určených na obočí, znatelně rozšířil. Máme teď možnost vybírat ze široké škály odstínů tužek , gelů a různých udělátek. Pojďme si o těchto pomocnících říct pár slov.

MAC BROW PENCIL

Letos na jaře se rodina těchto tenkých, precizních tužek rozrostla o několik dalších odstínů, takže teď už si vybere opravdu každý. Kromě teď už opravdu dokonalého výběru barev se také můžete spolehnout na skvělou výdrž a lehké nanášení, nemusíte na tužky tlačit, zahřívat je a jinak s nimi čarovat, kreslí parádně. Jelikož jsou opravdu tenké, chce to obrnit se trpělivostí, zvlášť, pokud máte obočí silnější.  Jsou vysouvací, ale pozor, už ne zasouvací, takže rozhodně nedoporučuji zjišťovat „kolikpak té tuhy tam ještě asi je?“ a vysouvat opravdu až když je potřeba a po malých kouscích.

MAC Brow Pencil

MAC Brow Pencil

MAC VELUXE BROW PENCIL

Pudrová tužka s kartáčkem na opačném konci. Obočí vyčešu nahoru, dokreslím tvar podle potřeby, obočí učešu do tvaru a tím rozetřu tužku do ztracena, takže vytvoří jednolitý podklad a působí pod chloupky naprosto přirozeně. Hotovo. A nebo si tužku ostrouhám pěkně do ostra a můžu sis ní vybarvovat jeden tah vedle druhého. Záleží jen na mě, tahle tužka zvládne obojí.

MAC Veluxe Brow Liner

MAC Veluxe Brow Liner

MAC PENULTIMATE LINER

O linkách ve fixu už jste slyšeli, nejspíš jste je i zkoušeli. A co takhle si fixkou nafixlovat i obočí? Zatím je tahle dlouhodržící věcička dostupná jen v jednom odstínu, který je ale díky nízké pigmentaci použitelný pro většinu blondýnek, brunetek i zrzek. Zanechává takovou průsvitnou barevnou stopu, kterou samozřejmě můžete zintenzivnit více vrstvami. Díky tenkému hrotu se s tímhle pomocníkem jednoduše drží tvar a pohodlně vykresluje krátkými tahy.

MAC Penultimate Brow Maker

MAC Penultimate Brow Maker

MAC BROW SET / PRO LONGWEAR WATERPROOF BROW SET

Takzvaná řasenka na obočí, Brow set, který byl nejdřív čirý, blonďatý a brunetí, poměrně nadávno dost rozvětvil rodinu. Přivedl na trh svoje příbuzné a způsobil revoluci. Navzdory tomu, že návštěv příbuzných se většinou rádi po nějaké době zbavíme, tyhle bychom si rádi nechali, i když je jich asi jako Hujerů. Mají drobné kartáčky, kterými poměrně snadno obočí podkreslíte, jsou dlouhodržící a hlavně vodělodoní! Takže ideální parťáci na léto. Obočí je barevně zvýrazněné, pročesané a zafixované. A nedrolí se.

MAC Brow Set

MAC Brow Set

MAC FLUIDLINE BROW GELCREME

Fluidline na obočí. Další využití starého známého oblíbeného produktu v nové oblasti. V MACu prostě vzali jeden ze svých nejpopulárnějších produktů, gelové linky, a přetwistli ho k dalšímu užití, tedy na obočí. Stejná konzistence, stejná výdrž, stejně pohodlné nanášení. Pro mě jeden z nejoblíbenějších produktů na obočí vůbec. Sice k němu potřebujete ještě štěteček (ideálně 208), ale ta investice za to rozhodně stojí. Za prvé, gelu stačí strašně malinko, takže vám vydrží věky. Za druhé, štětečkem si obočí vytvarujete hrozně snadno a navíc precizně. Za třetí, gelem obočí nejen vykreslíte a zvýrazníte, ale taky rovnou faixujete. Za čtvrté, stejně jako linky na oči odolá vodě, takže je skvělý na sport i na koupačku. Můžete si s ním vytvořit úplně přirozeně zvýrazněné obočí, ale když přidáte na množství, přidáte i na intenzitě.  K dostání ve třech odstínech.

MAC Fluidline Brow Gelcreme

MAC Fluidline Brow Gelcreme

MAC BROW FINISHER

Jestli máte neposedné obočí, které ne a ne si lehnout jedním směrem a různě si tak trčí na všechny světové strany, mám pro vás tip, jak ho zkrotit. MAC Brow Finisher je neviditelný voskový hrdina, který jedním tahem (dobře, někdy více tahy) položí každý vzpurný chloupek na lopatky. Ideální do kombinace s tužkami, fixem a nebo stíny.

MAC Brow Finisher

MAC Brow Finisher

MAC EYESHADOW

A nakonec staré známé oční stíny. Ideální je mít alespoň dva a navzájem je míchat. K tomu pak doporučuji duo paletku, kam si oba stíny uložíte a máte je tak pořád po ruce. Stíny by měly být matné, protože kromě Dana Nekonečného asi nikdo třpytivé obočí mít nemůže. Nejoblíbenější barvy jsou Brun a Mystery (tmavě hnědá), Charcoal Brown a Omega (popelavě hnědé), Folie (teplá hnědá), atd. Samozřejmě, zase je potřeba štěteček. Ale samozřejmě, můžete to zkusit i prstem, proti gustu…

MAC Oční stíny

MAC Oční stíny

Tolik neskromný výčet všech nezbytných drobností, které vám pomohou dotvořit váš celkový look. Nepodceňujte význam obočí, stojí na něm celkový výraz vaší tváře. Obočí může váš makeup pozvednout na úplně jiný level, nebo naopak naprosto strhnout. Sebekrásnějšímu líčení bude s neupraveným obočím vždycky něco chybět.

Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit na info@lips2kiss.cz

Těšíme se na vaše dotazy!

Krásný den a úspěšný týden!

Lenka <3

 

Zdroj foto: Pinterest

Komentáře