Trendy podzim/zima 2015 – Love Worn

Trendy podzim/zima 2015 – Love Worn

Zdravím vás, moje drahé fanynky a samozřejmě fanoušci makeupu!

Když píšu tyhle řádky, je venku pěkně pod psa, přesně to ošklivé, sychravé podzimní „hnusnopočasí“, co z člověka – nebo alespoň ze mě – vysává veškerý elán a energii. No a jak jinak si zase dobít baterky a rozsvítit den, než makeupem?

Mám pro vás poslední ze série článků o zimních trendech pro rok 2015. Tentokrát si ukážeme look, který se vizuálně i dost hodí k tomu, co můžeme vidět za okny.  Takže se pohodlně usaďte, zabalte se do deky a pokračujte ve čtení…

Love Worn. Trend, který stojí na kouřovkách. Ty vládnou světu už léta letoucí, ale tentokrát si je ukážeme v trochu jiném světle. Kouřovky  letošního podzimu jsou ve stylu „včera jsem byla na párty a tohle mi z ní ještě zbylo“. Když shrnu všechno, co o tomhle stylu řekli makeup artisti a módní návrháři, je to líčení ala enfant terrible 2015, holky, co žije v noci a ve dne spí, nebo přežívá, party girl, která se nestihla po večírku odlíčit. Ale pozor! Pořád to musí být sexy! Žádná odrolená řasenka z předešlé noci, nebo kruhy pod očima.  Líčení musí být čisté a krásné, ale mělo by působit, jako že si s ním autorka či autor moc práce nedali.

Backstage

Backstage

Na fotkách můžete vidět, jak vznikalo líčení inspirované tímto trendem pod naší taktovkou. Štětců se opět ujala skvělá Žanetka Gi a na modelce vytvořila perfektní look na víkendovou party.

PRO tip: V případě výrazného líčení a tmavých barev začněte očima. Stíny často práší a padají pod oči a předělávat kvůli tomu celý hotový makeup je zbytečná ztráta času i nervů. Setřít popadané stíny z čisté pleti je určitě jednodušší, než si pod okem přidržovat kapesníček. 

Hydratovanou pleť Žaneta připravila na makeup podkladovou bází P+P Natural Radiance, která hydratuje, omezuje tvorbu mastnoty a pleť rozjasňuje. Drobné nedokonalosti sjednotila makeupem z řady ProLongwear. Střední krytí, přirozený finiš a až 15 hodin výdrže, to je ideální kombinace na dlouhou noc.

MAC Pro Longwear SPF10 Foundation

MAC Pro Longwear SPF10 Foundation

Na projasnění očního okolí, oblasti mezi obočím a vrcholků lícních kostí posloužil rozjasňovač z řady Prep+Prime v odstínu Light Boost, jeden z mých nejoblíbenějších produktů. Je totiž jen lehce krycí a pracuje na principu odrazu světla díky obsaženým reflektivním složkám. Dá se použít samostatně, nebo jako podklad pod korektor, pokud je potřeba vyšší krytí.

Střed obličeje zmatnil pudr z řady Studio Careblend. Při větším navrstvení poskytne až střední krytí, perfektně matuje, ale pleť nevysušuje, protože je vyvinut speciálně pro sušinky, které samozřejmě také potřebují makeup zafixovat.

PRO tipK výraznému líčení očí nebo rtů vždy počítejte s vyšším krytím pleti, než používáte pro běžné líčení. Výrazné barvy podtrhnou každou nedokonalost na pokožce a makeup pak celkově působí upatlaně a neupraveně. 

Teď konečně k tomu hlavnímu, o čem celé tohle líčení vlastně je. Hurá na oči.

Podklad – ProLongwear Paint Pot, odstín Painterly.

MAC Pro Lonwear Paint Pot Painterly

MAC Pro Lonwear Paint Pot Painterly

Kolem linie řas rozmazaná černá kajalová tužka Feline s pudrovým stínem v barvě Typographic. K tomu posloužil štěteček č. 219, tzv. Pencil brush, nebo-li „tužkový štětec“. Vzniklé ohraničení Žanetka zjemnila štětcem č.217 a tím stejným nakonec rozstínovala finální přechody dalším pudrovým stínem, tentokrát v barvě Haux.

MAC 219

MAC 219

Stejný postup se opakuje i na spodním víčku. Nebojte se jít trochu do širšího okolí oka, ale dávejte pozor, ať neskončíte s makeupem na halloweenské téma.

Takto tmavé líčení rozhodně vyžaduje řasenku. Čím výraznější, tím lepší. Vyznavači slepeného efektu řas mohou zajásat, protože i ty k Love Worn tak nějak patří. Ale jako vždy platí – všeho s mírou. Tak opatrně, ať si nevytvoříte jednu velkou tlustou řasu. Pořád chceme, aby makeup vypadal hezky a upraveně. Žanetka vybrala řasenku In Extreme Dimension, která řasy perfektně zahustí a díky silikonovému kartáčku se zásobníky vystačí jedno namočení na nalíčení třeba pěti očí. Nebo šesti. Prostě kartáček jednou vytáhnete z tuby a pak už jen líčíte a češete a kartáčujete, co hrdlo ráčí.

MAC In Extreme Dimension Lash

MAC In Extreme Dimension Lash

Dostáváme se k poslední tečce, dámy a pánové, tedy ke rtům. Na nich má modelka konturovací tužku z řady Pro Longwear v barvě Staunchly Stylish a hydratační výživný lesk Double Happiness z řady Cremesheen. Dlouhodržící tužka vytvoří perfektní základ i pod tak pomíjivou záležitostí, jako je lesk na rty, definuje konturu a rtíky jsou tak mnohem výraznější.

Hotovo, vyřízeno, domalováno! Teď se, prosím, pokochejte krásnými fotkami a makeupem z dílny Gi Studia a čerpejte inspiraci.

 

 

Love Worn by Žanetka Gi

Love Worn by Žanetka Gi

Love Worn by Žanetka Gi

Love Worn by Žanetka Gi

Nebylo to tak těžké, co říkáte? Pošlete nám svoje poznatky a výsledky líčení, rádi si prohlédneme vaše fotky!

To je pro dnešek vše, díky za pozornost a zůstaňte nám věrní!

Pac a pusu,

Lenka <3

Komentáře